آمار روزانه مسافران مترو پایتخت از ۸۰۰ هزار نفر عبور کرد

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

فرنوش نوبخت گفت: پس از تعطیلات نوروزی و پس از فعالیت دوسوم از کارمندان و همچنین بازگشایی اصناف میزان مسافران از نیمه دوم اردیبهشت حدود ۴۰ درصد افزایش یافت.

به گفته وی، در نیمه دوم فروردین میزان مسافران روزانه از حدود ۱۰۰ هزار نفر به ۳۰۰ هزار نفر افزایش یافت.

مدیرعامل شرکت مترو تهران و حومه خاطرنشان کرد: در هفته های اخیر نیز این روند افزایش داشته و در حال حاضر میزان روزانه مسافران مترو از مرز ۸۰۰ هزار نفر عبور کرده است.

وی با بیان اینکه با اجرای طرح ترافیک قطعا شاهد افزایش مسافران مترو خواهیم بود گفت: این ناوگان با تمام ظرفیت آماده خدمت رسانی به شهروندان است و با رعایت پروتکل های بهداشتی این خدمات در حال انجام است.

به گفته وی، هم اکنون در ۱۲۷ ایستگاه مترو تهران و حومه عرضه ماسک ارزان قیمت در دستور کار قرار دارد و همچنین ضدعفونی کردن واگن های مترو نیز طبق برنامه و بصورت منظم در حال انجام است.

نرخ جدید بلیت های مترو اعمال شد

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه از اعمال قیمت های جدید بلیت مترو خبر داد و گفت: این افزایش قیمت از روز گذشته (پنجشنبه) اجرا شد.

وی ادامه داد: قیمت بلیت تک سفره از یک هزار و ۲۰۰ به یک هزار و ۵۰۰ تومان افزایش یافت که البته این بلیت مخصوص استفاده در تمامی خطوط مترو تهران به جز ایستگاه‌های هشتگرد، حومه ای و فرودگاه امام خمینی (ره) است.

نوبخت خاطرنشان کرد: قیمت بلیت تک سفره حومه یک هزار و ۷۰۰ تومان تعیین شده و مسافران ایستگاه‌های گلشهر محمدشهر، کرج، اتمسفر و گرمدره در خط ۵ باید در هنگام سفر از این بلیت استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه ناحیه بندی ایستگاه های حومه ای نیز همانند خطوط درون شهری انجام شده گفت: در صورت استفاده از کارت بلیت، شهروندانی که از مسافت های کوتاه تری استفاده می کنند می توانند با زدن کارت در هنگام خروج هزینه کمتری را پرداخت کنند.

به گفته نوبخت، مبلغ کسر شده از کارت بلیت مسافرانی که در هنگام خروج از ایستگاه به هر دلیلی کارت بلیت خود را به دستگاه های کارتخوان خروجی ارائه ندهند همانند بلیت های تک سفرخواهد بود.

وی تاکید کرد: بلیت تک سفره هشتگرد مخصوص استفاده مسافران ایستگاه هشتگرد درخط پنج ۵ هزار تومان و تک سفره فرودگاه امام خمینی (ره) مخصوص استفاده مسافران ایستگاه فرودگاه امام خمینی (ره) در خط یک همانند سال گذشته بدون افزایش ۹ هزار تومان تعیین شد.

مدیرعامل شرکت مترو تهران با تاکید بر اینکه همانند سنوات گذشته استفاده از کارت بلیت های مبلغ دار به منظور تشویق مسافران جهت استفاده از تخفیف، متناسب با مسافت طی شده اعمال می شود گفت: در صورت استفاده از این کارت ها حداکثر تا ۵۰ درصد تخفیف نسبت به بلیت تک سفره داخل شهر برای مسافران داخل شهری و حداکثر تا ۲۵ درصد تخفیف نسبت به بلیت تک سفره حومه برای مسافران حومه تعیین شده است.

وی یادآور شد: ۱۰ درصد تخفیف نسبت به بلیت تک سفره فرودگاه برای مسافران فرودگاه امام خمینی(ره) و ۵ درصد تخفیف نسبت به بلیت تک سفره هشتگرد برای مسافران هشتگرد تعیین شده است.

به گفته نوبخت، در هنگام ثبت ورود توسط مسافران دارای کارت بلیت مبلغ دار، کمترین بهای کارت بلیت مبلغ دار از اعتبار کارت افراد کسر می شود و در هنگام ثبت خروج و با توجه به مسافت طی شده مابه ‌التفاوت مبلغ سفر از اعتبارکارت ایشان کسر می‌شود و در صورتی که دارندگان کارت بلیت مبلغ دار در هنگام خروج، بلیت خود را در دستگاه‌های کنترل قرار ندهند مابه‌التفاوت بالاترین بهای کارت بلیت مبلغ‌دار، از اعتبار کارت ایشان کسر می‌گردد.

وی تاکید کرد: مسافرانی که قبلا بلیت های تک سفره کاغذی خریداری کرده بودند تا یک هفته فرصت دارند از همان بلیت های قدیمی در شبکه مترو استفاده کنند.

مترو تهران در ۷ خط و ۱۲۷ ایستگاه فعال است.

[ad_2]

Source link

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.