بایدن ترامپ را نخستین رئیس‌جمهوری نژادپرست آمریکا خواند

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

تارنمای خبری گاردین با انتشار این خبر نوشت: بایدن با توجه به روحیات و رفتار دونالد ترامپ طی مدت حضور در کاخ سفید وی را رئیس جمهوری نژادپرست خواند.

بنابر این گزارش بایدن از اینکه ترامپ خود را با آبراهام لینکلن قیاس می کند ابراز ناخرسندی کرد.

تارنمای خبری گاردین گزارش داد: بایدن درجریان یک همایش مجازی که از سوی اتحادیه کارکنان بین المللی سازماندهی شده بود در پاسخ به این پرسش که ترامپ تلاش دارد مسئله نژادپرستی را به شیوع ویروس کرونا مرتبط سازد و از آن بعنوان «ویروس چینی» نام می برد، گفت: ترامپ نژاد پرستی را رواج می دهد.

بنابراین گزارش، بایدن دراین همایش مجازی گفت: روشی که وی با مردم برخورد می کند مبتنی بر رنگ پوست آنها، تبار و ملیت آنها؛ به واقع انزجار آور است.

بایدن که معاون سابق باراک اوباما بود درادامه گفت: هیچ رئیس جمهوری آمریکا پیش از این، اینگونه رفتار نکرد، هرگز ، هرگز، هرگز، هیچ رئیس جمهوری جمهوریخواه و نه هیچ رئیس جمهوری دموکرات.

بایدن بر وجود نژادپرستی در کاخ سفید با حضور ترامپ و اینکه تلاش می شود تا ترامپ را بار دیگر انتخاب کنند، تاکید ورزید.

به گزارش ایرنا، جو بایدن وعده داد؛ در صورت پیروزی در انتخابات ماه نوامبر، در نخستین روز ریاست جمهوری‌اش دستور اجرایی دونالد ترامپ مبنی بر منع ورود اتباع چند کشور مسلمان به آمریکا را لغو خواهد کرد.

بایدن نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در ۳۱ تیرماه در یک سخنرانی ویدیویی در جمع گروهی از مسلمانان آمریکا، اظهار کرد: دونالد ترامپ با صحبت‌ها، سیاست‌ها، انتصابات و رفتارهایش بر شعله‌های نفرت در سراسر این کشور دمیده است.

وی افزود: ما در این دولت شاهد افزایش اسلام‌هراسی بوده‌ایم.

بایدن تاکید کرد که ترامپ در وزارت دفاع و آژانس توسعه بین‌المللی آمریکا، کسانی را منصوب کرد که علناً گرایش‌های اسلام‌هراسانه و نژاد پرستانه داشتند.

[ad_2]

Source link

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *