با اعزام نیروهای ارتش به شهرها «مخالف» هستم

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

وزیر دفاع ایالات متحده در حالی از مخالفت خود با این طرح سخن گفت که کیلی مک انینی، سخنگوی کاخ سفید بار دیگر تاکید کرده است که دونالد ترامپ در صورت نیاز نیروهای ارتش و گارد ملی را برای مقابله با اعتراضات به ایالت ها اعزام خواهد کرد.

بسیاری از شهرهای بزرگ آمریکا پس از انتشار تصاویری ویدئویی از برخورد پلیس مینیاپولیس با جورج فلوید که منجر به مرگ این مرد سیاهپوست شد، صحنه اعتراض و ناآرامی شده‌اند.

معترضان در بسیاری از شهرها سه‌شنبه شب نیز مقررات منع رفت و آمد را نادیده گرفتند.

رئیس جمهوری ایالات متحده روز دوشنبه تهدید کرده بود که برای برقراری نظم و آرامش نیروهای ارتش و گارد ملی را به ایالت های مختلف اعزام خواهد کرد.

این سخنان دونالد ترامپ با اعتراض دموکرات ها روبرو شد که تاکید می کنند مقابله با تظاهرکنندگان وظیفه ارتش و گارد ملی نیست. رسانه‌های آمریکا تخمین می زنند که از زمان آغاز اعتراض ها در این کشور تاکنون حدود ۹ هزار نفر بازداشت شده اند.

مارک اسپر یکی از مقاماتی بود که روز دوشنبه دونالد ترامپ را در جریان خروج از کاخ سفید با پای پیاده و حضور در برابر کلیسای تاریخی سنت جان همراهی می کرد. او اکنون اعلام کرده که هنگام همراهی رئیس جمهوری، از هدف او برای عکس گرفتن با یک کتاب انجیل در مقابل کلیسای سنت جان آگاهی نداشته است.

به گزارش پایگاه اینترنتی بلومبرگ سخنان روز چهارشنبه مارک اسپر «خشم» دونالد ترامپ و مشاورانش در کاخ سفید را برانگیخته است. با این حال مشاوران رئیس جمهوری ایالت متحده به بلومبرگ گفته اند که گمان نمی کنند دونالد ترامپ وزیر دفاع خود را برکنار کند. مارک اسپر بعدازظهر چهارشنبه پس از اظهاراتش، طبق برنامه ای از پیش تعیین شده با رئیس جمهوری دیدار و گفتگو کرد.

[ad_2]

Source link

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.