به طور طبیعی رژیم لاغری بگیریم

تعادل باکتریهای روده
یکی از تحقیقات در حال ظهور ، بر نقش باکتری ها در روده در مدیریت وزن متمرکز شده است.

روده انسان میزبان تعداد بسیار زیادی و انواع مختلفی از میکروارگانیسم ها ، از جمله حدود 37 تریلیون باکتری است.

هر فرد در روده خود انواع و مقادیر مختلف باکتری دارد. بعضی از انواع می توانند میزان انرژی حاصل از برداشت فرد از مواد غذایی را افزایش داده و منجر به رسوب چربی و افزایش وزن شوند.

بعضی از غذاها می توانند تعداد باکتریهای خوب در روده را افزایش دهند ، از جمله:

طیف گسترده ای از گیاهان: افزایش تعداد میوه ها ، سبزیجات و غلات در رژیم غذایی منجر به افزایش جذب فیبر و مجموعه متنوع تری از باکتری های روده خواهد شد. مردم باید سعی کنند اطمینان حاصل کنند که سبزیجات و سایر غذاهای گیاهی حاوی 75 درصد از وعده های غذایی آنها هستند.
غذاهای تخمیر شده: اینها باعث افزایش عملکرد باکتریهای خوب ضمن مهار رشد باکتریهای بد می شوند. کلم ترش ، کیمچی ، کفیر ، ماست ، تمپه و میسو حاوی مقادیر خوبی از پروبیوتیک ها هستند که به افزایش باکتری های خوب کمک می کند. محققان کیمچی را به طور گسترده مورد مطالعه قرار داده اند ، و نتایج مطالعه نشان می دهد که دارای اثرات ضد چاقی است. به همین ترتیب ، مطالعات نشان داده اند که کفیر ممکن است به تقویت کاهش وزن در زنان دارای اضافه وزن کمک کند.
غذاهای پرهیبوتیک: اینها رشد و فعالیت برخی از باکتری های خوب را که به کنترل وزن کمک می کنند تحریک می کنند. فیبر پربیوتیک در بسیاری از میوه ها و سبزیجات به ویژه ریشه کاسنی ، کنگر فرنگی ، پیاز ، سیر ، مارچوبه ، تره فرنگی ، موز و آووکادو رخ می دهد. همچنین در غلات مانند جو و جو است.
8. خوابیدن در یک شب خوب
مطالعات بیشماری نشان داده اند که کمتر از 5-6 ساعت خواب در هر شب با افزایش شیوع چاقی همراه است. چندین دلیل در پشت این وجود دارد.

تحقیقات نشان می دهد خواب ناکافی یا بی کیفیت باعث کندی فرآیندی می شود که در آن بدن کالری را به انرژی تبدیل می کند ، بنام متابولیسم. هنگامی که سوخت و ساز بدن کمتر موثر است ، بدن ممکن است انرژی استفاده نشده ای را به عنوان چربی ذخیره کند. علاوه بر این ، خواب ضعیف می تواند تولید انسولین و کورتیزول را افزایش دهد ، که باعث ذخیره سریع چربی نیز می شود.

چه مدت کسی می خوابد همچنین بر تنظیم هورمون های کنترل کننده اشتها لپتین و گرلین تأثیر می گذارد. لپتین سیگنال های کامل بودن را به مغز می فرستد.

9- مدیریت میزان استرس خود را
فعالیت های در فضای باز می تواند در مدیریت استرس کمک کند.
استرس باعث آزاد شدن هورمون هایی مانند آدرنالین و کورتیزول می شود که در ابتدا اشتها را به عنوان بخشی از مبارزه بدن یا پاسخ پرواز کاهش می دهد.

با این حال ، هنگامی که افراد تحت فشارهای مداوم قرار دارند ، کورتیزول می تواند مدت بیشتری در جریان خون بماند ، که این باعث افزایش اشتهای آنها می شود و به طور بالقوه منجر به خوردن بیشتر آنها می شود.

کورتیزول لزوم دوباره پر کردن فروشگاه های مواد غذایی بدن را از منبع ترجیحی سوخت ، که کربوهیدرات است ، نشان می دهد.

انسولین سپس قند را از کربوهیدرات ها از خون به ماهیچه ها و مغز منتقل می کند. اگر فرد از این قند در نبرد یا پرواز استفاده نکند ، بدن آن را به عنوان چربی ذخیره می کند.

محققان دریافتند که اجرای یک برنامه 8 هفته مداخله مدیریت استرس منجر به کاهش چشمگیر شاخص توده بدنی (BMI) کودکان و نوجوانان دارای اضافه وزن و چاقی می شود.

برخی از روش های مدیریت استرس عبارتند از:

یوگا ، مدیتیشن یا تای چی
تکنیک های تنفس و آرامش رژیم لاغری
مدتی را در بیرون از منزل بگذرانید ، مثلاً پیاده روی یا باغبانی
بردن
یادآوری این نکته ضروری است که هنگام کاهش وزن هیچ رفع سریع وجود ندارد.

بهترین راه برای رسیدن و حفظ وزن سالم ، خوردن یک رژیم غذایی مغذی و متعادل است.

این شامل 10 قسمت میوه و سبزیجات ، پروتئین با کیفیت خوب و غلات کامل است. همچنین ورزش کردن حداقل 30 دقیقه هر روز مفید است.

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *