بورس چهارشنبه را چگونه آغاز کرد؟

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

در آغاز معاملات بورس چهارشنبه ۲۵ تیرماه شاخص کل در غیاب بسیاری از نمادهای بزرگ و شاخص‌ساز با افتی ۶۳۰۰ هزار واحدی مواجه شد. شاخص کل هم‌وزن نیز تاکنون بیش از ۲۸۰۰ واحد ریزش داشته است.

در یک ساعت ابتدایی معاملات بورس سه نماد فارس، فملی و شتران به ترتیب با ۳۹۸۱، ۲۵۶۷ و ۲۲۶۳ واحد تاثیر مثبت نتوانستند از منفی شدن شاخص کل جلوگیری کنند و نمادهایی چون پارسان، کگل و کچاد شاخص را ۶۲۶۹ واحد کاهش دادند. در این مدت بیش از ۶۰۰ هزار معامله در بورس انجام شد که طی آن ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون سهم با ارزشی بالغ بر ۵۰ هزار میلیارد ریال دادوستد شد. در معاملات فرابورس نیز بیش از ۱۸ هزار میلیارد ریال معامله صورت گرفت که صبا، ذوب و زاگرس بیشترین تاثیر منفی را بر افت شاخص فرابورس داشتند.

در میان گروه‌های مختلف صنعتی گروه بانکی یکدست سبزپوش بوده ولی در گروه فلزات اساسی به جز فملی و فزرین، اکثر نمادها در محدوده منفی معامله می‌شوند. در گروه خودرویی نیز تعداد نمادهای منفی و مثبت تقریبا متعادل است. شرکت‌های حاضر در گروه چندرشته‌ای صنعتی، عرضه برق و گاز و محصولات غذایی اکثرا با صف فروش همراه هستند. با این خال به نظر می‌رسد معاملات در نمادهای کوچک نسبت به روز گذشته وضعیت بهتری دارد و اختلال در روند معاملات نیز نسبت به دیروز کمتر است.

بازار سهام در حالی معاملات خود را پیگیری می‌کند که امروز قرار است عرضه اولیه غزر نیز انجام شود. روز گذشته نیز عرضه اولیه رافزا انجام شد ولی قرار است امروز تقسیم سهام این نماد به متقاضیان انجام شود.

بورس چهارشنبه را چگونه آغاز کرد؟

بورس چهارشنبه را چگونه آغاز کرد؟

[ad_2]

Source link

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *