بک لینک PBN (پی بی ان) – خدمات سئو (SEO)

برند منشن گرچه بدون لینک انجام می شود اما اثرگذاری و اهمیت آن کمتر از بک لینک نیست. البته اینم بگم بک لینک سازی کار راحتیه ولی اگر درست و طبیعی انجام نشه میتونه سایت شما را پنالتی کنه پس خوب حواستان جمع باشه و به نکاتی که میگم توجه کنید. سومین معیار ارزش، تعداد بک لینک در سایت لینک دهنده است. مهمترین آنها تیم ویژه گوگل برای مبارزه با این پدیده است که وظیفه ای جز گشت و گذار در اینترنت و شناسایی سایت های فروشنده لینک ندارند. بطور خلاصه می توان گفت ، هرچقدر خرید بک لینک به ازای پرداخت هزینه ، واضح و مستقیم بوده و از یک الگوی تکراری تبعیت کند ، احتمال جریمه سایت توسط گوگل نیز بیشتر خواهد بود. برای همین به تمام کسانی که از خرید بک لینک های تمدیدی استفاده می کنند باید مواظب این موضوع باشند یا حتما لینک ها را تمدید کنند یا بعد از حذف لینک ها از چندین سایت حتما لینک سازی طبیعی و دائمی یا لینک های دیگر جایگذین کنند. سوشال سیگنال (social signal) به معنی سیگنال اجتماعی است که منظور ما درواقع لینک هایی می باشد که از شبکه های اجتماعی دریافت می کنید که به شدت مهم هستند!

تعریف یک شخصیت ثابت برای تولید محتوا به شما در سبک نوشتن یک وبلاگ سازگاری و ثبات می دهد اما باید مراقب باشید که از یک شخصیت خاص برای تمام وبلاگ ها در شبکه استفاده نکنید. خزندههای موتورهای جستجوگر، دنیای وب را بر پایه لینک به لینک پویش می کنند. اگر سایت شما تا دیروز تعداد محدودی بک لینک داشته و پس از پرداخت و اجاره بک لینک در سایت دیگران، از امروز تعداد بک لینکها به صدها یا هزاران بک لینک برسد، این افزایش و رشد سریع تعداد بک لینک، غیر طبیعی بوده و نشان از خریداری و پرداخت شده بودن آنهاست. در صورتی که میزان سنگینی دو کفه ترازو لینکهای فالو و نوفالو سایت شما طبیعی و معقول نباشد، حتماً تقلبی در کار بوده و لینکهای فالو سایت شما غیر طبیعی و پرداخت شده هستند. مراجعه خوانندگان مطلب به آن سایت در چنین شرایطی معمولاً اختیاری است. نخست آنکه لینکهای دریافتی از شکبههای اجتماعی و اشتراک گذاری نظیر توییتر، فیسبوک، یوتیوب و حتی ویکی پدیا همگی نوفالو است و ارزشی از آن سایتها به سایت شما منتقل نمیکنند اما موتورهای جستجوگر چنین لینکهایی را نشانه معرفی شدن شما توسط دیگران در مکانهای معتبر تلقی کرده که در نتیجه به اعتبار و جایگاه سایت شما می افزاید.

برای این کار فرد می تواند از خرید رپورتاژ PBN برای ارتقاء رتبه سایت خود کمک بگیرد. در نتیجه اگر تمام بک لینکهای سایت شما به سوی صفحه خانگی باشند، کاملاً غیر طبیعی بوده و ممکن است گوگل بک لینکهای شما را جعلی شناسایی کرده و نادیده بگیرد. و دوم آنکه در یک فعالیت لینک سازی سالم، غیر ممکن است که تمام لینکهای به سوی سایت شما همگی فالو باشند. به عنوان مثال اگر موضوع مطلب در ارتباط با دانلود موسیقی باشد و در انتهای مطلب به یک یا چند سایت هم لینک داده باشید، گوگل به خوبی میتواند موضوع بحث را تشخیص داده و میداند که به آن سایت در یک مطلب با موضوع دانلود موسیقی لینک داده شده پس کلیدواژه دانلود موسیقی برای آن سایت بجای “اینجا” تأیید میشود. نخست آنکه بسیاری مواقع افراد برای لینک دادن به یک مطلب از کلمه “اینجا” کلیک کنید (یا در انگلیسی click here) استفاده میکنند.

را بررسی کرده و در صورتیکه روند لینک سازی شما را غیرطبیعی ارزیابی کند جایگاه سایت در نتایج جستجو را کاهش میدهد. لازم به تذکر است که با آنکه لینکهای نوفالو از نظر انتقال ارزش از سایت مبدأ به مقصد، بطور کامل بی ارزش هستند ولی وجودشان در فاکتورهای ارزیابی ارزش الگوریتمهای موتورهای جستجوگر ارزشمند است. در این شرایط موتورهای جستجوگر ویژگی متن جایگزین یا همان alt تصویر را بجای متن لینک (Anchor Text) در نظر میگیرند. اگر بک لینکهای شما طبیعی باشند، در حالت معمول بازدیدکنندگان سایت شما هنگام معرفی یک مطلب ارزشمند از سایت شما به دیگران، به همان مطلب لینک میدهند (صفحه داخلی) نه به صفحه ایندکس سایت شما. در واقع برحسب تعریفی که ابتدای این دوره آموزشی برای بک لینک ارائه شد، تفاوتی بین این دو نیست زیرا هر لینکی که از یک صفحه به صفحه دیگر در فضای مجازی ایجاد شود، در صورتی که تبادل لینک نباشد، بک لینک است. در مقابل هر لینکی که پست شما مربوط نیست باید از نوع نوفالو باشد. دو وبسایت را در نظر بگیرید که کار هردویشان تولید مقالات در باره رویداد های ورزشی است و هر دو به صورت همزمان فعالیت خود را ادامه میدهند.

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *