تخم‌مرغ هم دونرخی شد

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

قیمت تخم‌مرغ در روزهای اخیر افزایش قابل‌توجهی داشته است به‌طوری که قیمت آن از 20 تا 22 هزار تومان در هر شانه 30عددی ساده از 19 تا 22 هزار تومان به 25 تا 30 هزار تومان افزایش یافته است.

ستاد تنظیم بازار اخیراً در جلسه اخیر خود قیمت مصوب هرشانه تخم‌مرغ را 900 تومان افزایش داده و از 18 هزار و 900 تومان به 19 هزار و 800 تومان تغییر داده اما واقعیت فروش این محصول در بازار امر دیگری است.

تنظیم بازار همچنین نرخ هر شانه تخم‌مرغ درب مرغداری 9500 تومان و قیمت هر شانه تخم‌مرغ یک کیلو و 800گرمی را 19 هزار و 800 تومان تعیین کرده است.

عمیق شدن فاصله قیمت تخم‌مرغ در میادین میوه و تره‌بار با بازار باعث روانه شدن تقاضا به این مراکز شده است اما حجم عرضه آنها پاسخگو نیست.

قیمت تخم‌مرغ در روزهای اخیر بیش از 10 هزار تومان در هر شانه افزایش یافته این درحالی است که این محصول به‌عنوان ارزان‌ترین محصول پروتئینی سبد اقشار ضعیف جامعه به‌حساب می‌آید.

گفتنی است حذف ارز 4200تومانی برخی از الزامات تولید مانند واکسن، دارو و مکمل‌های طیور و همچنین افزایش دستمزدها و تورم جامعه در سال جاری در قیمت تمام‌شده گوشت مرغ نیز تأثیر گذاشته است اما نباید چشم به‌روی گران‌فروشی‌ها نیز بست.

[ad_2]

Source link

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *