تمجید رئیسی از سپاه

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی همراه سردار سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه، سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه و اسماعیلی رئیس حوزه ریاست و سخنگوی قوه قضائیه صبح امروز با حضور در رزمایش سراسری دفاع بیولوژیک و عملیات پاکسازی محیطی نیروی زمینی سپاه، از بیمارستان سیار تخصصی ۵۰۰ تختخوابی شهید آیت الله صدوقی بازدید کردند.

رئیس دستگاه قضا با حضور در بیمارستان شهید آیت الله صدوقی، از تجهیزاتی نظیر MRI، سی تی اسکن و اکسیژن ساز سیار، سامانه کنترل و فرماندهی ارتباطات پزشکی، سامانه جراحی تاکتیکی، آشپزخانه صنعتی سیار و بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه بازدید کرد.

به گزارش روز سه شنبه مرکز رسانه قوه قضائیه، رئیسی سپس با حضور در نقاهتگاه‌های ویژه برادران و خواهران، اقدامات نیروی سپاه در عرصه خدمت به کشور برای حل بحران کرونا را مشاهده کرد.

رئیسی در حاشیه بازدید از رزمایش سراسری دفاع بیولوژیک و عملیات پاکسازی محیطی نیروی زمینی سپاه گفت: توفیقی است برای بنده که از توانایی‌های مثال زدنی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حوزه بهداشت و درمان بازدید داشته باشم.

وی با بیان اینکه بیمارستان صحرایی شهید آیت‌الله صدوقی، بیمارستان مجهز و به روز و کار ارزشمندی بود، افزود: این توانایی که پیرو دستور قرآن کریم مبنی بر «وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ» است، از جمله توانایی‌هایی است که امروز در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پرتو رهنمودهای فرماندهی معظم کل قوا وجود دارد. این توانایی برای مردم بسیار امیدبخش و برای دشمنان بسیار ناامیدکننده است.

رئیسی با بیان اینکه امروز هرجا سخن از خدمت است، نام سپاه می‌درخشد، گفت: در کمک و مساعدت به مردم در حوزه آفات و بلایای طبیعی و همچنین خدمتگزاری به مردم در مقابل ویروس منحوسی که سلامت جامعه را تهدید می‌کند، نام سپاه می‌درخشد.

وی خاطرنشان کرد: این رزمایش عظیم که از سوی قرارگاه امام رضا(ع) در سراسر کشور توسط نیروهای مسلح و از جمله نیروی زمینی سپاه انجام می‌شود و به میدان آوردن نیروهای جهادی در این عرصه و اینکه طلاب و بسیجیان در این میدان در کنار مردم هستند و مردم احساس تنهایی نمی‌کنند، کار بسیار ارزشمندی است.

رئیسی با اشاره به گزارشاتی که توسط فرماندهان بیان شد، گفت: این گزارش‌ها حاکی از آن است که سپاه با تمام توانایی در میدان و در کنار مردم حضور دارد تا به مردم امید دهد و پناهی برای مردم باشد.

رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: امروز اگر این جمله را به کار ببرم، حتما مبالغه نیست که سپاه پناه مردم در همه حوزه‌ها ازجمله در حوزه خدمت رسانی و سازندگی است.

وی ادامه داد: هرجا سخن از یک پروژه عظیم ملی است، نام سپاه می‌درخشد و این مجموعه با استفاده از با تجربه‌ترین و متخصص‌ترین نیروها کارها و پروژه‌های عظیم کشور را انجام می‌دهد.

رئیس قوه قضائیه اضافه کرد: آنچه قرآن کریم به ما می‌آموزد، برخورد با شرور نفسانی و انسانی است و معنای آن این است که در مقابله با افراد شرور، مستکبر و ماجراجو که میخواهند امنیت کشور را به خطر بیندازند، باید ایمان، استقامت و ایستادگی داشت و دشمن را زمین گیر کرد.

وی ادامه داد: در عرصه‌های مختلف در شرق و غرب کشور، در هوا و دریا و زمین جلوه‌های ایستادگی سپاه در مقابل شرارت‌های دشمن از جمله آمریکایی‌ها را دیده‌ایم که چگونه در برابر این شرارت‌ها به خدا پناه برده و منظور از به خدا پناه بردن، ایمان در دل و مقاومت در عمل و ایستادگی کردن است.

رئیس قوه قضائیه افزود: آنجا که مساله بلایای طبیعی مطرح است، قرآن کریم به ما می‌گوید در برابر هر چه از شرور در طبیعت وجود دارد، مانند سیل و زلزله و وبای جدید (بنا به تعبیر رهبر معظم انقلاب) باید به خدا پناه برد؛ منتهی پناه بردن به خدا یعنی پناه بردن به قوانین تکوینی خدا. قوانین تکوینی خدا فراهم کردن همین تجهیزاتی است که در تدارک آنها از بهترین متخصصان و ابزار استفاده شود تا مردم احساس آرامش و امنیت کنند. این کاری است که عزیزان در سپاه انجام می‌دهند.

رئیسی با بیان اینکه تجهیز کردن بیمارستان‌های صحرایی کار بسیار ارزشمندی است، ابراز امیدواری کرد خدمت امروز سپاه پاسداران و بسیج در مورد ارائه بسته‌های معیشتی به مردم، کمک به فقرا و نیازمندان، خدمت‌رسانی به آسیب دیدگان از سیل و زلزله و اینگونه حوادث و همینطور ساخت بیمارستان‌های مجهزی که امروز به عنوان پشتوانه مدافعان سلامت ایجاد شده‌ است، بتواند پشتوانه ارزشمندی برای کشور باشد.

وی تصریح کرد: این اقدامات جلوه‌هایی از تبدیل تهدید به فرصت است و نویدهایی که داده شد، بسیار ارزشمند است که ان‌شاءالله گام‌هایی که در آینده برداشته می‌شود، برای کشور ماندگار باشد.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: خداوند به همه شما اجر و پاداش خیر عنایت کند. کار همه سرداران و فرماندهانی که در سراسر کشور در قرارگاهی به نام مبارک علی ابن موسی الرضا (ع) و در اجرای امر مطاع فرمانده معظم کل قوا تمام قابلیت‌های مجموعه نیروهای مسلح ازجمله سپاه پاسداران، بسیج و نیروهای جهادی را برای خدمتگزاری در حوزه فعالیت‌های بهداشتی و درمانی به میدان آوردند، بسیار ارزشمند است.

وی ادامه داد: این توانایی، هم به مردم اطمینان می‌دهد که مجموعه‌ای توانمند کار بهداشت و درمان را دنبال می‌کند و هم موجب ناامیدی دشمنان خواهد شد.

رئیس دستگاه قضا ضمن تشکر و قدردانی از فرماندهان و نماینده، ولی فقیه در سپاه گفت: این کار مبارک و ارزشمندی است که در سراسر کشور رقم خورده است و از شما کمال امتنان و سپاس را دارم.

براساس این گزارش، در حاشیه این بازدید سردار پورجمشیدیان معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه گفت: در رزمایش دفاع بیولوژیک از تمام ظرفیت‌های سپاه مخصوصا نیروی زمینی استفاده شده و در مسئله کرونا تمام اقدامات از روزهای نخستین انجام شد و تمام کارها تحت مدیریت ستاد مرکزی مبارزه با کرونا انجام شده است.

وی افزود: در حوزه پاکسازی و گندزدایی محیط‌های سرپوشیده، هزاران نقطه شناسایی شده و در قرارگاه‌های ده گانه نیروی زمینی که فرماندهان آن به صورت تصویری در جلسه حضور دارند، اقدامات بسیار خوبی را انجام داده اند.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه اضافه کرد: از ۱۷۰۰ دستگاه ماشین آلات تخصصی جنگ نوین استفاده شده و برخی مراکز حساس نظیر بیمارستان‌ها ده‌ها بار ضدعفونی شده است.
وی افزود: در عرصه تحقیقات علمی نیز اقدامات مناسبی انجام شده و صدها نفر روحانی و هزاران طلبه بسیجی در موضوع تدفین اموات کرونایی حضور دارند. همچنین صدها هزار بسته معیشتی و بهداشتی در مناطق محروم توزیع می‌شود.

سردار اخوان معاون بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه نیز گفت: سپاه در موضوع کرونا خوش درخشید و نقشه راهی تدوین شد که باید در امداد به بیماران، به موقع و سریع عمل کنیم. در افق ۱۴۰۴ جزو ۵ نیروی زمینی برتر جهان خواهیم شد و ۲ مولفه مدیریت جهادی و جهاد علمی مدنظر ما است.

وی افزود: تاکنون ۱۸۵ بیمارستان در مناطق محروم مستقر شده و ۴ میلیون بیمار درمان شده‌اند و ۱۵۵ هزار متر مربع فضای جدید در حال احداث است همچنین ۹ بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی را آماده کردیم که ۴ بیمارستان سیار با ۷۲۰ تخت مستقر شده است و ۲۶۱ تخت ICU در خدمت بیماران کرونایی است.

[ad_2]

Source link

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.