جدول| بازار آپارتمان‌های بدون سند داغ شد

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

بررسی فایل‌های فروش آپارتمان‌های کهنسال نشان می‌دهد مانند گذشته تفاوت قیمتی چندانی میان آپارتمان‌های بالای ۱۲ سال و ۲۰ ساله وجود ندارد.

مرز‌های قیمتی در بازار مسکن شکسته شد؟

به گفته کارشناسان بازار مسکن در زمان‌هایی که انفجار قیمتی رخ می‌دهد مرز قیمت‌ها کاهش پیدا کرده و ویژگی‌هایی که پیش از این باعث ارزشمند‌تر شدن املاک از جمله موقعیت مکانی ملک و سن بنا بود مانند گذشته در تعیین قیمت‌ها مورد توجه قرار نمی‌گیرد. هرچند پس از به آرامش رسیدن بازار تفاوت‌های قیمتی دوباره خود را نشان می‌دهد.

یکی از مشاوران املاک قدیمی می‌گوید: «پیش از این برای دریافت اوراق مسکن محدودیت سن بنا وجود داشت که در حال حاضر خانه‌های ۲۰ ساله نیز امکان استفاده از این اوراق را دارند بنابراین شاخص سن بنا در قیمت گذاری‌ها مانند گذشته پررنگ نیست. اما یکی از دلایل مهمی که این روز‌ها خانه‌های قدیمی خریدار پیدا کرده و شاهد افزایش قیمت آن‌ها هستیم نبود ملک نوساز در فایل‌های فروش است.»

املاک خاک خورده، خریدار پیدا کردند

نکته قابل توجه در بازار کنونی مسکن، خریدار پیدا کردن املاکی است که سال‌ها در فایل فروش مشاوران املاک باقی مانده بودند. از جمله املاک قولنامه‌ای و آپارتمان‌هایی که متعلق به تعاونی مسکن بوده و مشخص نیست چه زمانی دارای سند می‌شوند.

به گفته محمد مهدی مافی، عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان مسکن تهران بیشتر خریداران این املاک کسانی هستند که نگران ارزش پولشان هستند و قصد دارند ارزش دارایی‌های خود را حفظ کنند و در این آشفته بازار این نوع خرید و فروش‌ها قابل پیش بینی است.

مصرف کنندگان واقعی، خریدار خانه‌های بدون سند شدند

یکی از مشاوران املاک می‌گوید:، به جز خریدارانی که با قصد سرمایه گذاری این نوع املاک را خریداری می‌کنند، افزایش قیمت مسکن و کاهش قدرت خرید نیز عده‌ای از مصرف کنندگان واقعی را به سمت خرید خانه‌های بدون سند که پیشتر جذابیت کم تری داشتند سوق داده است.

جدول| بازار آپارتمان‌های بدون سند داغ شد

[ad_2]

Source link

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.