جدول| با وام ودیعه مسکن کدام خانه را می‌توان اجاره کرد

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

از تیرماه بحث ارایه وام 15 تا 50 میلیون تومانی ودیعه به مستاجران نهایی شد و قرار شد به مستاجران شهرهای کوچک 15 میلیون، کلانشهرها 30 و تهرانی ها 50 میلیون تومان وام ودیعه مسکن بدهند. با آغاز ثبت نام 2.2 میلیون نفر برای دریافت وام ودیعه اسم نویسی کردند.

پالایش ثبت‌نام کنندگان از 11 مرداد آغار شد و طبق گزارش وزارت راه و شهرسازی با پایش درخواست متقاضیان دریافت وام مسکن تاکنون حدود ۷۰ هزار نفر واجد شرایط بودند و پرونده آنها نهایی شده است.

روند دریافت وام ودیعه برای آنهایی که تایید شده‌اند به این نحو است که افرادی که پالایش می‌شوند و تایید می‌شوند می‌توانند با مراجعه به سامانه و سایت اعلام شده، بانک‌شان را انتخاب کنند که 19 بانک عامل در ارایه این وام معرفی شده‌اند و بعد از آن اسامی به شعب بانک‌ها ارسال می‌شود. سپس افراد می‌توانند با مراجعه به بانک و ارایه مدارک تشکیل پرونده دهند.

طبق گزارش اعلام شده تا روز گذشته تعداد کسانی که اطلاعات خود را تکمیل کردند ۳۲۸ هزار نفر بودند که از این تعداد ۷۰ هزار نفر از آنها پالایش شدند.

تعداد پیامک‌های ارسال شده با کد ملی معتبر یک میلیون و 629 هزار پیامک بوده که نشان از استقبال مستاجران از این طرح بوده حال اینکه در تهران با توجه به افزایش جهشی قیمت مسکن، نرخ تورم و فاصله بین عرضه و تقاضا این وام ودیعه به تنهایی نمی‌تواند برای مستاجران موثر باشد مگر اینکه این مبلغ را به پس انداز خود اضافه کنند اما باید توجه داشته باشیم مخاطب این وام معمولا افرادی هستند که پس انداز قابل توجهی ندارند.

در جدول زیر مشخصات واحدهای مسکونی در تهران که مستاجران با وام 50 میلیون تومانی می‌توانند آن را به اجاره دربیاروند آمده است. باید توجه داشت که مستاجران اقساط سود 13 درصدی آن را که ماهانه حدود 530 هزار تومان است باید به بانک بپردازند.

جدول| با وام ودیعه مسکن کدام خانه را می‌توان اجاره کرد

[ad_2]

Source link

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.