جنایت پسری که نمی‌خواست شهادت بدهد

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

۲۴ اردیبهشت‌ماه پارسال، گزارش یک درگیری خونین در جنوب تهران به پلیس اعلام شد و گروهی از مأموران تحقیقات خود را در این خصوص آغاز کردند. پسری جوان در این حادثه با ۲ ضربه چاقو زخمی شده و در بیمارستان تحت درمان قرار گرفت. اما تلاش برای نجات او فایده‌ای نداشت و او چند ساعت بعد به‌دلیل شدت جراحات جانش را از دست داد. با مرگ وی پرونده جنایتی تشکیل و گزارش قتل به قاضی مصطفی واحدی کشیک جنایی اعلام شد.

با دستور قاضی تحقیقات آغاز و مشخص شد که جوانی به نام فرشید عامل این جنایت است. مأموران مخفیگاه متهم را شناسایی کرده و او را دستگیر کردند. پسرجوان در بازجویی‌ها به قتل اقرار کرد و انگیزه‌اش را درگیری و اختلاف با مقتول دانست. به گفته فرشید، ۳ نفر از دوستانش نیز در درگیری حضور داشتند که آنها هم توسط مأموران دستگیر شدند.

قتل ناخواسته

متهم به قتل چند روز پیش برای انجام آخرین دفاع به دادسرای جنایی تهران انتقال یافت. او درخصوص جزئیات درگیری مرگبار گفت: مقتول از دوستانم بود و در یک محل زندگی می‌کردیم. چند روز قبل از حادثه به پارکی در محله‌مان رفتم که فرید (مقتول) را دیدم. او با گروهی درگیر شده بود و آنطور که من متوجه شدم دعوای آنها بر سر کری‌خوانی و کل‌کل بود. ناگهان اعضای آن گروه به جان فرید افتادند و به‌شدت او را کتک زدند.

پس از آن فرید تصمیم به شکایت از آنها گرفت و از من می‌خواست که در پرونده شهادت بدهم. اما من حاضر نبودم به‌عنوان شاهد در پرونده شهادت بدهم چون حوصله دردسر نداشتم. حتی وقتی فرید به من گفت، به او گفتم که دنبال دردسر نمی‌گردم. با این حال فرید اصرار داشت که شهادت بدهم و حتی می‌گفت اسم مرا به‌عنوان شاهد معرفی کرده است. قبول نکردن من باعث شد که او از من کینه به دل بگیرد. حتی شنیدم که پشت سر من هم حرف زده است. همه اینها باعث شد که از دست او عصبانی شوم.

متهم ادامه داد: روز حادثه به همراه دوستانم در محل بودم که فرید را دیدم. او همچنان از من کینه به دل داشت و توقع داشت که در پرونده‌اش شهادت بدهم. بر سر این مسئله باهم درگیر شدیم و برای اینکه او را بترسانم با چاقو ۲ ضربه به سمت وی پرتاب کردم. هدفم فقط این بود که او بترسد و دیگر موضوع شهادت را مطرح نکند و حتی دیگر پشت سر من در محل حرف نزند. اما همین ۲ ضربه به قیمت از دست‌ دادن جان فرید تمام شد. من واقعا قصد کشتن او را نداشتم و به شدت پشیمانم. من ناخواسته مرتکب قتل شدم و عذاب وجدان دارم. امیدوارم خانواده‌اش مرا حلال کنند چون همه‌چیز در یک لحظه اتفاق افتاد.

پس از تحقیق از متهم، اولیای دم نیز در دادسرا حاضر شدند و برای متهم درخواست قصاص کردند. با تکمیل تحقیقات در پرونده، بازپرس جنایی تهران برای فرشید به اتهام مباشرت در قتل عمدی و ۳ نفر از دوستانش به اتهام شرکت در نزاع منجر به جنایت کیفرخواست صادر کرد. پرونده فرشید نیز برای محاکمه و صدور حکم به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

[ad_2]

Source link

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.