حفاری ۵ حلقه چاه فاز ۱۱ پارس جنوبی اواخر بهار آغاز می‌شود

[ad_1]

حمیدرضا مسعودی در گفت‌وگو با خبرنگار شانا با بیان اینکه عملیات ساخت جکت فاز ۱۱ پارس جنوبی تکمیل شده است و اکنون مراحل مقدماتی بارگیری در حال انجام است، تصریح کرد: امیدواریم عملیات بارگیری این جکت نیمه اردیبهشت‌ماه انجام شود.

وی با اشاره به اینکه  پس از بارگیری و رسیدن این جکت به آب‌های خلیج فارس عملیات نصب آغاز می‌شود، گفت: حفاری پنج حلقه چاه این فاز نیز پس از نصب جکت آغاز خواهد شد.

مدیرعامل گروه پتروپارس درباره زمان آغاز حفاری چاه‌های فاز ۱۱ میدان مشترک پارس جنوبی اظهار کرد: در صورت متعادل بودن شرایط آب و هوایی، اواخر خردادماه یا اوایل تیرماه حفاری چاه‌های فاز ۱۱ را شروع می‌کنیم.

مسعودی دلیل تأخیر در بارگیری جکت فاز ۱۱ پارس جنوبی را شیوع ویروس کرونا و دستورعمل‌های ابلاغی برای جلوگیری از شیوع این ویروس عنوان کرد و افزود: فعالیت‌های مربوط به بارگیری این جکت که در جزیره قشم قرار دارد، اکنون آغاز شده است.

وی درباره اولویت‌های امسال گروه پتروپارس هم اظهار کرد: همه طرح‌هایی که به این شرکت سپرده شده از جمله فاز ۱۱ پارس جنوبی، بلال، فرزاد و … برای این شرکت مهم است و کار آنها نیز  به موازات هم پیش خواهد رفت.

توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی پس از خروج شرکت‌های توتال فرانسه و شاخه بین‌المللی شرکت ملی نفت چین (سی‌ان‌پی‌سی‌آی) چین به‌طور کامل به شرکت پتروپارس سپرده شده است.

[ad_2]

Source link

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *