خدمات الکترونیک می تواند در کاهش تجمعات اثر بخش باشد

[ad_1]

امید بن عباس در هفدمین نشست ستاد مدیریت بیماری ناشی از ویروس کرونا به ریاست استاندار خوزستان در اداره کل مدیریت بحران افزود: هر خدمت الکتروینک می‌تواند نقش به سزایی در کاهش تجمعات و جلوگیری از گسترش شیوع ویروس کرونا ایجاد کند.

 

وی با ارایه پیشنهاداتی به ستاد استانی کرونا به منظور جلوگیری بیشتر از گسترش ویروس توضیح داد: تقسیم بندی کارمندان بانکی در دو نوبت صبح و عصر با هماهنگی شورای هماهنگی بانک‌ها، اجرای نوبت دهی تلفنی و اینترنتی  در مراکز پیشخوان دولت و مراکز خدماتی می تواند به کاهش تجمعات  کمک کند.

 

مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان با بیان این که بار زیادی بر دوش فرمانداران است توضیح داد: شاید نتوان برگزاری مراسم تشیع و عروسی را به صفر رساند اما می‌توان آن‌ها را کنترل کرد و با اقناع سازی این امر را میسر کرد.

 

وی ادامه داد: در چند نوبت گذشته که اقدام به تعطیلی در شهرهای قرمز کردیم اثر بخشی زیادی از خود نشان نداد و با توجه به این که وضعیت اقتصادی سختی بر اصناف و دیگر مشاغل نیز می‌تواند حاکم باشد باید از روش‌های دیگری برای کاهش تجمعات و جلوگیری از گسترش شیوع کرونا بهره برد.

 

بن‌عباس پیگیری مصوبات نشست های ستاد کرونا را بسیار مهم خواند و بیان کرد: مصوبات به صرف ابلاغ بی فایده است و  ضرورت دارد تا اجرایی شوند تا نتیجه  لازم حاصل شود.

 

وی همچنین به شلوغی‌های آزمایشگاه‌های خصوصی در برخی شهرستان‌ها اشاره کرد و از مسئولان  خواست این مساله  را پیگیری کنند.

 

مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان بیان کرد:  ضرورت دارد حداقل پنج کمیته ذیل ستاد استانی کرونا شامل کمیته بهداشت و درمان، اجتماعی و انتظامی،  اقتصادی و تامین کالا، فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی و  بازرسی و ارزیابی تشکیل شود و این کمیته‌ها با بررسی وضع موجود گزارش‌های میدانی و دقیق را به ستاد ارایه دهند و بر مبنای این گزارش‌ها اقدام به تصمیم‌سازی کنند.

[ad_2]

Source link

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.