دستگیری قاتل پس از ۲۷ سال

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

روز بیست‌و‌هشتم تیر امسال حکم جلبی از دادسرای ناحیه ۲۷ تهران مبنی بر دستگیری شخصی به نام محمد ۵۲ ساله که در سال ۱۳۷۲ مرتکب قتل دو نفر از همسایگان خود شده بود، به اداره هشتم پلیس آگاهی ارجاع داده شد.

تیمی از کارآگاهان پس از دریافت حکم جلب و با توجه به اهمیت جرم و میزان محکومیت صادرشده برای دستگیری محکوم متواری، اقدامات اولیه را انجام دادند و با بهره‌گیری از شیوه‌های نوین کشف جرم موفق به شناسایی منزل این مرد در جنوب تهران شدند.

آن‌ها ساعت ۱۲ ظهر آخرین روز تیرماه متهم را در اقدامی ضربتی دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند. محمد پس از انتقال به پلیس آگاهی درباره محکومیت خود گفت: سال ۱۳۷۲ پس از پایان خدمت سربازی به شهر محل سکونتم در غرب کشور بازگشتم و متوجه شدم برادر بزرگ‌ترم به نام حمید بر سر یک قطعه زمین کشاورزی با همسایگانش درگیری دارد و چندین مرتبه بین آن‌ها نزاع به وقوع پیوسته است.

محمد در ادامه اظهارات خود گفت: من و برادرم با همسایگان وارد دعوا شدیم که در این نزاع چهار نفر از آن‌ها جان باختند. بعد از آن من و برادرم به تهران آمدیم و زندگی مخفیانه‌ای را شروع کردیم. ما تشکیل خانواده دادیم تا اینکه در سال ۱۳۸۳ برادرم بر اثر یک سانحه رانندگی فوت کرد و من هم، چون می‌دانستم تحت تعقیب هستم، مغازه‌ای تهیه کردم و به دور از اتفاقاتی که در دور و برم بود، مشغول کار و زندگی شدم و اکنون چهار فرزند دارم.

در ادامه مشخص شد بعد از فرار دو برادر آن‌ها به‌صورت غیابی محاکمه و هر یک در دو فقره قتل با اسلحه گناهکار شناخته و به قصاص محکوم شده‌اند. سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی، رئیس مرکز عملیات پلیس آگاهی تهران گفت: با دستگیری یکی از محکومان پرونده برای ادامه رسیدگی به دادسرای ناحیه ۲۷ تهران ارسال شد.

[ad_2]

Source link

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *