دست رئیسی را می‌بوسم/ در گذشته، اوضاع دستگاه قضایی بسیار نگران‌کننده و یاس‌آور بود

[ad_1]

به امید اینکه سایه شوم مفسدان از سر مردم کم شود

آفتاب‌‌نیوز :

آیت‌الله سید محمدعلی جزایری، زعیم حوزه‌های علمیه خوزستان در اهواز در رابطه با اقدامات اخیر قوه قضائیه و برگزاری دادگاه طبری با اشاره به خاطره‌ای از دوران ریاست آیت‌الله شاهرودی بر قوه قضائیه اظهار کرد: حقیقت این است که در گذشته اخبار و اطلاعاتی که از اوضاع دستگاه قضایی بین مردم منتشر می‌شد بسیار نگران‌کننده و واقعا یاس‌آور بود.

وی افزود: بعضی از گزارشات مستند نبود و از زبان‌های مختلف شنیده می‌شد تا اینکه به وسیله شخص موثقی به ما خبر رسید که در تهران یک نفر که کسی چند میلیارد پول از او چپاول کرده بود به دستگاه قضا شکایت کرده است.

زعیم حوزه‌های علمیه خوزستان عنوان کرد: همواره به این فرد شاکی وعده و وعید داده می‌شد که حکم را صادر می‌کنیم اما خبری نمی‌شد، تا اینکه یک واسطه به او معرفی شده بود که اگر پانصد میلیون تومان بدهی حکم در اسرع وقت صادر و شما به حقت میرسی.  آن شخص بالاخره پول را پرداخت و پس از چند روز با خوشحالی نزد شخص موثق آمد و گفت مبلغ را دادم و حکم صادر شد. این ماجرا گذشت و پس از چندی یک نفر دیگر که کلاهبرداری از او مبلغ کلانی برده بود به حقیر مراجعه کرد و گفت که از طرف شعبه‌ای که در آنجا شکایت کرده به او پیغامی رسیده است که طرف تو یعنی کلاهبردار، اعلام آمادگی کرده که پانصد میلیون تومان به ما بدهد اما چون حق با توست ما از تو کمتر می‌گیریم. آن‌ها به او گفتند اگر دویست میلیون تومان بدهی این حکم را به نفع تو صادر می‌کنیم، بنده از این مسائل بسیار شگفت‌زده شدم و بلافاصله نزد مرحوم آقای هاشمی شاهرودی که رئیس قوه قضاییه بودند رفته و ماجرا را گفتم.

زعیم حوزه‌های علمیه خوزستان گفت: رئیس قوه قضاییه با شنیدن این اخبار متاثر شد و بلافاصله به دستیارش دستور داد تا مطلب را پیگیری کنند و مطلب طی یک هفته پیگیری شد و متاسفانه ثابت شد که واقعیت دارد.

وی افزود: آقای هاشمی شاهرودی (رحمة الله علیه) هم بی‌دریغ سه نفر از قضات را که از سرشناسان بودند با کمال خفت از دستگاه قضا اخراج نمود اما متاسفانه این روال آنگونه که باید و شاید ادامه نیافت یا می‌توان گفت که به نحو ضعیفی ادامه پیدا کرد. اما امروز روحانی با تقوا و شجاع و دلسوز آقای رئیسی مسؤولیت پیدا کرده است و موجی از شادی و امید در دل‌ها راه افتاده است؛ او علاوه بر اینکه به مفسدین اخطار می‌دهد به قول‌هایش نیز عمل می‌کند. من امید دارم که شاهد تطهیر دستگاه قضا به طور کامل از لوث مفسدان بشویم و هزاران قاضی صالح و متدین چوب عده‌ای مفسد را نخورند.  من دست آقای رئیسی را می‌بوسم که روشش را قاطعانه ادامه دهد و همچنین گروه انقلابی و متدین و شجاعی از بزرگان که در این کار ایشان را یاری می‌کنند.

جزایری در رابطه با محکومیت «طبری» بیان کرد: این آقا یکی از مصادیق ماجرا و البته دانه درشت است، به امید اینکه در کلیه مراکز اداری و اقتصادی کشور این کار انجام گیرد. همچنین واسطه‌ها و دلالان مفسد بازار ارز و محتکران ریشه‌کن شوند و سایه شوم آن‌ها از سر مردم کم شود.

زعیم حوزه‌های علمیه خوزستان خطاب به رئیس قوه قضاییه عنوان کرد: جناب آیت‌الله رئیسی به پیش بتاز و به خدا توکل کن و وظیفه شرعی خود را تا آخرین مرحله با کمک نیروهایی با وجدان بیدار که کم نیز نیستند انجام بده.

[ad_2]

Source link

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.