سابقه سندبلاست, 1870 – در حال حاضر

[ad_1]

ایده پشت سندبلاست است به استفاده از مکانیک به تسریع طبیعت's روند فرسایش. به جای انتظار برای بادها به بازی شیر یا خط شن و ماسه در اطراف تا زمانی که صاف سنگ ها و کوه ها شروع به شکل گرفتن از مواد رسوب شده از یک سطح به دیگری بنیامین Tilghman توسعه خود را در سال 1870 به حذف رنگ و زنگ زده سطوح از مواد قبل از ساخت بیشتر استفاده عملی از آنها. در سال 1904 توماس Pangborn گسترش در Tilghman's ایجاد شامل هوای فشرده در ترکیب با شن و ماسه ساینده های سندبلاست برای تمیز کردن فلز. Sandblasters به طور معمول متشکل از انتخاب ساینده ذرات کمپرسور هوا و یک بلستر نازل – و معمولا استفاده می شود یا برای تمیز کردن سطح هر چسبیده مواد قبل از استفاده و یا دکوراسیون یا اچ کلمات یا بافت طرح به یک ماده داده شده به فرد ظاهر آن است.

واژه سندبلاست اشاره به تنظیم قطعات ریز از مواد در حال حرکت در سرعت های بالا به منظور تمیز کردن و یا حفاری در یک سطح است. این روند تا به حال به معنای واقعی کلمه درگیر استفاده از شن و ماسه اما این روش قرار داده بود به پایان رسید پس از آن آمد به نور است که استنشاق ذرات شن و ماسه غالبا منجر به جدی بیماری تنفسی که منجر به یک بیماری ناتوان کننده بیماری ریوی به نام silicosis. در سال 1893 هوا پردازنده ارائه روش سندبلاست استخدام برای استفاده های صنعتی در مقیاس گسترده تر. در سال 1918 اولین محوطه ساخته شده بود با مشاهده صفحه نمایش برای استفاده در سندبلاست فرآیند فراگیر محل کار که محافظ sandblaster کاربران از ذرات استنشاق است که تا به حال ارائه شده و این روند نا امن در گذشته و همچنین می وزید گرد و غبار دور از کارگران' چهره با اگزوز فن. پس از سال 1939 های مختلف کوچک, یونیفرم, ذرات از رسانه اعم از کوارتز آلومینیوم اکسید سیلیکون کاربید دانه های شیشه ای, پلاستیکی, مواد ساینده پودر ساینده فلزی شن مس سرباره و حتی گردو و پوسته پوسته نارگیل و میوه سنگ های تست شده برای اثر خود را در تطبیق با روش سندبلاست. در حال حاضر مدیریت با دقت با استفاده متناوب هوا تامین تهویه مناسب و دنده محافظ فرایند رندر شده است امن تر در حد اعتدال و تمرکز حواس ایمنی مناسب محدودیت. این روند هنوز هم می تواند ارائه خطرات ایمنی و مطرح ممکن است قرار گرفتن در معرض silicosis.

در ابتدا سندبلاست در نظر گرفته شده برای عملی اهداف صنعتی مانند از بین بردن زنگ زدگی و یا فلز قبل از رنگ آن برای جلوگیری از به دام انداختن ذرات زاید, تمیز کردن قایق و ترمیم کننده آثار, آجر, سنگ یا بتن می باشد. در حال حاضر این روش همچنین دارای اهداف تزئینی مانند کنده کاری یا فرمولی. در میان اولین سندبلاست موارد برای ضربه زدن به بازار Alfred Dunhill's سندبلاست توتون و تنباکو لوله های که او در بر داشت به فروش می رسد برای اطلاعات بیشتر از پول خود را صاف ، در روز, اما, سندبلاست خواهد در نتیجه متنوع و گاهی اوقات غیر قابل پیش بینی الگوها و / یا تاب خورده اشکال است. امروز صنعتگران قادر به سنجیده تر و خاص در مورد پایان و اثر آنها قصد را در مورد.

[ad_2]

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *