غول نفتی رکوددار قربانیان کرونا

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

شرکت پمکس سه شنبه هفته جاری در خبرنامه روزانه خود اعلام کرد ۲۰۲ نفر از کارمندانش بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ درگذشته اند و ۴۱۱۹ مورد ابتلای تایید شده در میان کارمندان فعال، بازنشستگان و اعضای خانواده های آنها وجود دارد.

طبق برآورد بلومبرگ، این بالاترین آمار مرگ کارمندان در میان هر شرکتی در جهان است. آمار مرگ کارمندان در پمکس فراتر از آمار مرگ کارکنان صنعت گوشت و مرغ آمریکا بوده است.

سیلویا راموس، دبیرکل اتحادیه ملی تکنیسینها و متخصصان به بلومبرگ گفت: دلایل احتمالی آمار بالای مرگ در پمکس موارد پیش زمینه مانند فشار خون و دیابت در بسیاری از کارمندان بوده است. همچنین دشوار بودن اعمال فاصله گذاری اجتماعی در سکوهای نفتی فراساحلی و واکنش کند پمکس برای اجرای تدابیر محدود کننده شیوع ویروس کرونا از دیگر دلایل احتمالی آمار بالای قربانیان کرونا در این شرکت هستند.

چند روز پیش مکزیک از نظر آمار مرگ و میر کرونا در جهان، در رتبه چهارم پس از آمریکا، برزیل و انگلیس قرار گرفت. بیش از ۳۵۰۰۰ نفر در مکزیک بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند.

شرکت پمکس در حالی با بحران سلامتی روبرو شده که با حجم عظیم بدهی و قیمت پایین نفت دست و پنجه نرم می کند.

منابع آگاه به بلومبرگ گفتند: پمکس که ۱۰۵ میلیارد دلار بدهی دارد، از برخی از پیمانکارانش درخواست کرده که پول خدماتشان را سال آینده دریافت کنند. این شرکت همچنین طرحی برای سواپ بدهی برای مجموعا ۲۲.۴ میلیارد دلار اوراق قرضه بلندمدت دارد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رییس جمهور چپگرای مکزیک پمکس را رکن چرخش کاهش تولید نفت این کشور قرار داده اما سقوط قیمت نفت وضعیت مالی و بدهی این شرکت را وخیمتر کرده است.

[ad_2]

Source link

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *