مرگ ملوان مبتلا به کرونا در ناو هواپیمابر آمریکایی

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

شبکه خبری سی‌ان‌ان به نقل از نیروی دریایی ارتش آمریکا گزارش داد که یکی از ملوانان ناو هواپیمابر «تئودور روزولت» که مبتلا به کرونا بود، در اثر این بیماری جان خود را از دست داده است.

این ملوان که نیروی دریایی آمریکا نام او را فاش نکرده، روز پنجشنبه پس از آنکه ملوانان دیگر او را بیهوش یافته بودند، به بخش‌ مراقبت‌های ویژه منتقل شده بود.

همچنین، یک مقام وزارت دفاع آمریکا به سی‌ان‌ان گفت که چهار نفر از ملوانان این ناو که ۶۰۰ نفر از خدمه آن تاکنون کرونا مثبت اعلام شده‌اند،در بیمارستان بستری هستند.

وقایع جنجال‌ساز این ناو آمریکایی پس از آن آغاز شد که فرمانده آن با اطلاع از ابتلای ده‌ها نفر از خدمه کشتی، نامه‌ای به وزارت دفاع آمریکا برای کمک به نیروهای این ناو نوشت.

نامه «برت کروزیر» که به مطبوعات آمریکا نیز درز کرد، از وضعیت اسفناک خدمه و ملوانان مبتلا به ویروس کرونا در این کشتی خبر داده بود، اما وزیر دفاع آمریکا به‌رغم این نامه هشدارآمیز، با قرنطینه کردن خدمه ناو مخالفت کرد.

«توماس مادلی» وزیر موقت نیروی دریایی آمریکا ناخدای این ناو را پس از افشای این نامه اخراج و در حضور خدمه کشتی به او توهین کرد.

او در کنفرانس مطبوعاتی پنتاگون گفته بود: کوزیر نه به دلیل افشای نامه وی در مطبوعات، بلکه به دلیل تاثیر شیوع ویروس کرونا بر وی و بر مدیریت حرفه‌ای او بر ناو برکنار می‌شود.

وزیر دفاع آمریکا در واکنش به انتشار این نامه گفت که هیچ یک از خدمه ناو روزولت به طور جدی بیمار نیستند و هنوز لحظه انتقال خدمه به خارج از این ناو فرا نرسیده است.

اما چند روز بعد مادلی به دلیل نحوه مدیریت بحران مربوط به اخراج ناخدای ناو هدف انتقادهای شدید قرار گرفته و از سمت خود استفعا کرد.

[ad_2]

Source link

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *