وقوع حادثه مرگبار در گردنه حیران

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

عصر جمعه ۲۱ شهریور ۹۹ بار دیگر ترافیک سنگین گردنه کوهستانی حیران موجب قفل شدن خودروها شد.

ترافیک این محور که در روزهای جمعه هر هفته به دلیل افزایش حجم سفر تفریحی اردبیلی‌ها به آستارا تکرار می‌شود، تا به امروز از سوی نهادهای متولی مهار نشده است.

رئیس پلیس راه استان اردبیل با تائید مرگ یک شهروند در اثر حادثه اظهار کرد: در پی وقوع ترافیک و واژگونی یک خودرو پراید در حد فاصل تونل حیران تا نمین، یک شهروند جان خود را از دست داد.

سیدمحمد صفوی به جراحت چند سرنشین دیگر این خودرو و اعزام به بیمارستان نیز اشاره کرد و افزود: متاسفانه به دلیل ترافیک، برخی رانندگان قوانین را رعایت نمی‌کنند.

وی با بیان این که علت دقیق این حادثه در دست بررسی است، ادامه داد: هر چند تاکید می‌شود که شهروندان از سفرهای غیرضروری به ویژه به دلیل شیوع بیماری کرونا خودداری کنند اما همچنان در روزهای جمعه شاهد ترافیک سنگین در گردنه حیران هستیم.

انعکاس این معضل موجب شد تا در نهایت با پیگیری مسئولان، ساخت تونل دوم در کنار تونل اول برنامه‌ریزی شده است.

معاون ساخت و توسعه راه و شهرسازی استان اردبیل با بیان این که پیمانکار پروژه مشغول به کار است، اظهار کرد: حداقل دو سال زمان برای ساخت این تونل پیش‌بینی شده است.

علی یوسف‌زاده با تاکید بر ضرورت رعایت قوانین و جلوگیری از سفرهای غیرضروری افزود: به دلیل اقلیم کوهستانی این منطقه، ساخت تونل دوم یکی از پروژه‌های سخت راه و شهرسازی است و تا زمان تکمیل و ایجاد مسیر رفت و برگشت انتظار می‌رود شهروندان همکاری لازم برای مدیریت ترافیک این گردنه را داشته باشند.

[ad_2]

Source link

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.