وکیل دادگستری در آذربایجان غربی به قتل رسید

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

سعید عباسی، رئیس کانون وکلای آذربایجان غربی از به قتل رسیدن کاوه شوقی، وکیل مهابادی در روز گذشته پنجم خرداد خبر داد و اظهار کرد: متأسفانه شرایط خاصی در سطح جامعه پیش آمده است، وضعیتی که علیه وکلا ایجاد شده و هجمه‌هایی که وارد می‌شود، موجب می‌شود ذهنیت منفی علیه وکلا در عموم مردم ایجاد شود؛ متأسفانه نسبت به جایگاه وکلا کم لطفی می‎شود.

وی افزود:‌ ارگان‌های ذی‌صلاح باید از وکلا حمایت‌هایی در این خصوص داشته باشند؛ کلیه سازمان‌ها حمایت‌هایی از کارکنانشان دارند اما از آنجایی که وکلا نه وابسته به دادگستری هستند و نه کامل مستقل هستند، باید اقدامات حمایتی از سوی تشکیلات قضایی صورت بگیرد.

رئیس کانون وکلای آذربایجان غربی گفت: برنامه‌هایی در خصوص هتک حرمت وکیل و جایگاه وکلا که از رسانه ملی پخش می‌شود، باعث می‌شود ذهنیت اکثر مردم نسبت به وکلا منفی شود که نتیجه و پیامدهای آن نیز همین به قتل رسیدن وکلاست که علاوه بر قتل کاوه شوقی، سال گذشته نیز شاهد به قتل رسیدن یکی از وکلای ارومیه بودیم.

وی اضافه کرد: کانون یک تشکیلات صنفی است و ما همیشه این موضوع را پیگیری کردیم اما نهایتاً آنچه که در اختیار کانون است، اطلاع این مسائل به ارگان‌های ذیربط و تشکیلات قضایی است؛ بنابراین باید از نظر حاکمیتی یک دید خاصی نسبت به وکلا ایجاد شود تا چنین مشکلاتی کمتر دیده شود.

[ad_2]

Source link

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *