پدرم خواهان سِقط شدن من بود!

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

کانیه وست، رپر سرشناس آمریکایی، رسما کارزار انتخاباتی‌اش برای ریاست‌جمهوری آمریکا را آغاز کرد. او کارزارش را با یک فراخوان غیرمعمول در چارلستون در جنوب کارولینا شروع کرد.

آقای وست، که ۴۳ سال دارد، کارزار انتخاباتی‌اش را با آنچه که خودش “مهمانی تولد” نامیده، شروع کرده است.

کانیه وست در این گردهمایی، با مدل موی جدیدش که روی سرش نوشته بود “۲۰۲۰” و با پوشیدن جلیقه ضدگلوله ظاهر شد.

این گردهمایی در سالن کنفرانس شهرداری چارلستون برگزار شد، و اگرچه کانیه وست گفته بود که فقط کسانی که ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند وارد شوند، اما در عمل وبسایت کارزارش امکانات ثبت‌نام را فراهم نکرده بود.

تصاویر| اشک و زاری کانیه وست، همسر کیم کارداشیان در گردهمایی انتخاباتی

در این گردهمایی به نظر می‌رسید که کانیه وست تصمیم‌های سیاسی در لحظه می‌گرفت و چند رجزخوانی هم کرد، از جمله درمورد سقط جنین.

او زمانی که درمورد سقط جنین صحبت کرد به گریه افتاد، او گفت که والدینش تصمیم به سقط او داشته‌اند.

آقای وست زمانیکه در مورد سقط جنین صحبت می‌کرد به گریه افتاد گفت که پدرش می‌خواسته او را سقط کند و “می‌توانست کانیه وستی نباشد، چون پدرم خیلی سرش شلوغ بود”

او گفت: “می‌توانست کانیه وستی نباشد، چون پدرم خیلی سرش شلوغ بود”.

آقای وست اضافه کرد: “خودم تقریبا داشتم دخترم را می‌کشتم … حتی اگر همسرم (کیم کارداشیان) بعد از شنیدن این سخنرانی بخواهد از من طلاق بگیرد؛ باید بگویم که این او بود که دخترمان “نورث” را به این دنیا آورد، با وجود اینکه من نمی‌خواستم”.

کانیه وست گفت با وجود این معتقد است که سقط جنین باید قانونی باشد و باید از مادرانی که با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کنند، حمایت مالی صورت بگیرد.

آقای وست که بدون میکروفن با جمعیت صحبت می‌کرد، حاضران هم برای طرح سوالاتشان میکروفنی نداشتند، برای همین او مدام از جمعیت می‌خواست سکوت کنند تا او بتواند سوالات حاضران را بشنود.

صحبت‌های او عصبانیت عده‌ای را هم برانگیخت، خصوصا وقتی که راجع به هریت تابمن، فعال سیاسی و طرفدار ملغی کردن بردگی در قرن نوزدهم نظر داد. خانم تابمن که خودش در بردگی به دنیا آمده بود، موفق شده بود از بردگی فرار کند، ولی زندگی‌اش را برای آزادی سایر برده‌ها به خطر انداخت.

تعداد بازدید : 339

آقای وست درمورد خانم تابمن گفت که او “هیچوقت بطور واقعی برده‎ها را آزاد نکرد، او فقط باعث شد که برده‌ها بعدا بروند و برای سفیدپوستان دیگری کار کنند”.

صحبت‌های کانیه وست باعث شد عده‌ای هم نگران سلامت روانی او شوند.

پروفسور جیسون نیکلاس، استاد مطالعات آفریقایی آمریکایی دانشگاه مریلند به بی‌بی‌سی گفت نگران است که حضور بی‌برنامه کانیه وست به علت دوره “شیدایی” او باشد. او گفت که روانشناس نیست ولی می‌داند که آقای وست در گذشته با مشکلات روانی دست و پنجه نرم کرده است.

آقای وست تاکنون ۲۱ بار برنده جایزه معتبر گرمی شده است. او در سال ۲۰۱۵ در مراسم جوایز موسیقی ام‌تی‌وی اعلام کرد که قصد دارد در انتخابات ریاست جمهوری پنج سال بعد (۲۰۲۰) نامزد شود، اما در نوامبر سال پیش در جریان یک مراسم دیگر گفت تصمیمش را به تعویق انداخته است و می‌خواهد در سال ۲۰۲۴ نامزد انتخابات شود.

طرفدارانش فکر می‌کردند شاید این اعلام نامزدی ریاست‌جمهوری در لحظه آخر بیشتر ترفندی تبلیغاتی باشد. آنچه که در این گردهمایی هم اتفاق افتاد چندان کمکی به روشن شدن این موضوع نکرد، و این سوال در بین طرفدارانش مطرح است که آیا نامزدی آقای وست برای ریاست‌جمهوری صادقانه است یا نه.

کانیه وست که چهارم ژوئیه (سه هفته پیش) قصدش برای نامزدی در انتخابات را اعلام کرد و این در حالی است که از وقت ثبت‌نام در فهرست نامزدها برای چند ایالت گذشته بود. وی برای اینکه بتواند نامش را در فهرست نامزدها برای ایالت کارولینای جنوبی ثبت کند، باید بتواند ۱۰ هزار امضا تا ظهر امروز(دوشنبه) به وقت آمریکا جمع‌آوری کند.

کانیه وست با این اقدامش، عملا به رقابت با دونالد ترامپ می‌پردازد، مردی که در گذشته بارها او را ستوده و حمایت کرده است.

آقای وست و همسرش کیم کارداشیان، از حامیان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری کنونی بوده‌اند که در انتخابات ۲۰۲۰ هم نامزد جمهوری‌خواهان برای ماندن در کاخ سفید است.

تصاویر| اشک و زاری کانیه وست، همسر کیم کارداشیان در گردهمایی انتخاباتی

انتخابات پیش‌روی ریاست جمهوری آمریکا در عمل بین دونالد ترامپ، رئیس جمهور کنونی، از حزب جمهوریخواه و جو بایدن نامزد حزب دمکرات خواهد بود.

[ad_2]

Source link

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *