پشیمانی رئیس ستاد کل ارتش آمریکا از هم‌قدم‌شدن با ترامپ

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

ژنرال مارک میلی گفته است که این بازدید، که روز اول ژوئن صورت گرفت، “این تصور را پدید آورد که ارتش وارد مسایل سیاست داخلی شده است.”

پس از آنکه ماموران تجمع معترضان به قتل جورج فلوید در برابر کاخ سفید را متفرق کردند، رئیس جمهوری به این کلیسا رفت و یک جلد انجیل را در دست گرفت و برابر دوربین‌ها ایستاد.

استفاده از نفرات ارتش برای متفرق کردن معترضان باعث بحثی شدید در داخل آمریکا شده است.

دونالد ترامپ در جریان اعتراضات و ناآرامی‌های پس از مرگ جورج فلوید و غارت‌هایی که در برخی شهرها در حاشیه این اعتراضات شکل گرفت از “لزوم برقراری نظم و قانون” صحبت کرد و با احضار نفرات گارد ملی به پایتخت، گفت در صورت لزوم نفرات «سراپا مسلح» ارتش را به سایر شهرها خواهد فرستاد و همزمان خشونت معترضان را محکوم کرد.

اما بعد از آنکه چهار پلیس حاضر در محل کشته شدن او به اتهام ارتباط با قتل بازداشت شدند و تحت پیگرد قرار گرفتند، اکثر اعتراضات مسالمت‌آمیز بوده است. این واقعه همچنین تظاهراتی را در کشورهای دیگر علیه خشونت پلیس و نابرابری نژادی در پی داشته است.

ویدیوی صحنه مرگ جورج فلوید در مینیاپولیس نشان می‌دهد که یک مامور پلیس سفیدپوست زانویش را برای نزدیک به ۹ دقیقه روی گردن او گذاشته و به رغم خواهش و تمنای او مبنی بر این که نمی تواند نفس بکشد، دریک شاون، افسر پلیس زانویش را از روی گردن جورج فلوید بر نمی‌دارد.

[ad_2]

Source link

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *