کسانی که با هواپیماها و کشتی‌ها به فلسطین آمدند باید برگردند

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

سید حسن نصرالله افزود:‌ فلسطین برای فلسطینی‌هاست و اسرائیل رژیم غاصب نامشروع اشغالگر است و باید محو شود و ماندن آن هیچ مشروعیتی ندارد.

وی رژیم صهیونیستی را جرثومه فساد و غده سرطانی و رژیمی نامشروع، غاصب و اشغالگر توصیف کرد و گفت: بقای چنین رژیمی فاقد هرگونه مشروعیت است و کسانی که به فلسطین اشغالی آمده اند، باید به کشورهایشان باز گردند.

دبیر کل حزب الله افزود: فلسطین از بحر تا نهر ملک و سرزمین فلسطین است و این حق فلسطینی هاست که به کشورشان باز گردند.

نصرالله مقاومت را تنها راه حل برای رهایی فلسطین از اشغال صهیونیست ها دانست و تاکید کرد که هر راه دیگری جز این، از دست دادن فرصت است.

دبیرکل حزب الله با تاکید بر ثابت بودن موضع محور مقاومت در این باره گفت: مواضع ما در قبال مساله فلسطین، قدس، مقدسات، رژیم اشغالگر صهیونیستی، موضعی اعتقادی، قانونی، انسانی و اخلاقی است.

وی افزود: کسانی که فکر می کنند می توان از طریق جنگ یا تحریم و یا گرسنگی دادن، چنین موضعی را تغییر داد اشتباه می کنند و باید دیدگاه خود را تغییر دهند.

وی بازگشت به سرزمین اباء و اجدادی را حق مشروع و قانونی فلسطینیان دانست و گفت: حق بازگشت فلسطینی ها با گذر زمان تغییر نخواهد کرد و آنچه غصب شده است، ملک مشروع نخواهد شد، حتی اگر همه جهانیان نیز آن را به رسمیت بشناسند و هیچ عرب، مسلمان و یا مسیحی حق ندارد بخشی از فلسطین یا قدس را به صهیونیست ها ببخشد و این مقدسات و این سرزمین، ملک ملت فلسطین است.

وی با بیان اینکه مقاومت تنها راه برای آزادی فلسطین است، گفت که مسئولیت بازپس گیری سرزمین فلسطین و مقدسات و حقوق آن در وهله نخست بر عهده ملت فلسطین و در وهله بعد بر عهده امت اسلامی است.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه مقاومت تنها راه آزادی سازی سرزمین فلسطین و بازگرداندن حقوق و مقدسات به شمار می رود در عین حال گفت: جنگ و درگیری برای آزادسازی فلسطین ممکن است سال‌ها به طول بیانجامد، اما فرسایشی بودن جنگ نباید باعث یاس و ناامیدی مردم شود.

وی گفت: ملت فلسطین در حال مقاومت و مبارزه است و شکل ظاهری به گونه ای است که با ارتش و دولت رژیم صهیونیستی مبارزه می کند اما در اصل جنگ واقعی، جنگ با آمریکاست.

نصرالله گفت که در لبنان آمریکا اجازه محکوم کردن هیچ جنایتی علیه اسرائیل را نمی دهد و آمریکا از روابط بین المللی خود به نفع اسرائیل استفاده می کند.

وی همچنین گفت که در حال حاضر برخی کشورهای عربی و اسلامی از درگیری با رژیم صهیونیستی خارج شده و یا سکوت اختیار کرده و یا سرگرم مشکلات خود هستند. برخی نیز از طریق محاصره فلسطینی ها، توقف کمک و یا دستگیری آنان و تصویب قوانین به نفع رژیم صهیونیستی، به دشمن کمک می کنند.

دبیرکل حزب الله جمهوری اسلامی ایران را مرکز ثقل محور مقاومت در منطقه عنوان و خاطرنشان کرد که به همین دلیل ایران بیش از دیگر کشورها مورد حمله محور آمریکایی-صهیونیستی قرار می گیرد.

وی افزود: اسرائیل برای تشدید تحریم های آمریکا علیه ایران تلاش می کند اما شواهد حاکی است که این شرط بندی به شکست می انجامد.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه خروج دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا از توافق هسته‌ای و تحریم ایران با هدف اعمال فشار داخلی به این کشور صورت گرفت افزود: طرح آمریکا و اسرائیل برای اعمال فشار داخلی علیه رهبری ایران و نیز طرح رژیم صهیونیستی برای حمله آمریکا به ایران با شکست مواجه شده است.

وی همچنین با اشاره به تحولات عراق بر لزوم حمایت از عراق و توانمندی این کشور تاکید کرد و گفت: این موضوع در تضاد با طرح رژیم صهیونیستی است که بزرگترین تحریک کننده علیه عراق به شمار می رود.

حسن نصرالله افزود: آمریکا و اسرائیل روی جنگ فرقه ای در عراق و منطقه حساب باز کرده اند.

دبیر کل حزب الله لبنان همچنین از سوریه به عنوان یکی از کشورهای محور مقاومت نام برد و گفت: سوریه سناریوی آمریکایی-اسرائیلی برای براندازی دولت این کشور را ناکام گذاشت.

وی همچنین جنگ علیه یمن را نیز شکست خورده دانست و با اشاره به طرح ضد فلسطینی آمریکا و رژیم صهیونیستی موسوم به معامله قرن گفت: شکست جنگ یمن تاثیر زیادی روی طرح معامله قرن گذاشته است.

دبیرکل حزب الله گفت: هیچ فلسطینی معامله قرن را تایید نمی کند و این شکستی بزرگ برای آمریکا و رژیم صهیونیستی است.

وی همچنین به تحولات لبنان و بحران اقتصادی این کشور اشاره کرد و گفت: رژیم صهیونیستی برای کنار زدن محور مقاومت، روی اوضاع اقتصادی لبنان تمرکز کرده است، ولی ما با اتکا بر توانایی خود بر این بحران غلبه خواهیم کرد.

[ad_2]

Source link

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.