«گاز» لبخند را به کارگران کوره‌های آجرپزی فریمان برگرداند؛ قدردانیم

[ad_1]

به گزارش خبرنگار شانا، احسان قاضی‌زاده هاشمی امروز (دوشنبه، ۱۳ مردادماه) در آیین افتتاح گازرسانی به ۷۷ روستا و آغاز به‌کار خط انتقال تقویتی جنوب مشهد ضمن قدردانی از مسئولان وزارت نفت و  شرکت ملی گاز ایران یادآوری کرد: منشا گاز ۶ استان از شهرستان سرخس است اما در سرخس ۶۰ روستا فاقد سیستم گازرسانی هستند، اما امروز با یک حرکت جهادی و روحیه انقلابی شاهد افتتاح بسیاری از پروژه‌های گازرسانی هستیم.

وی با اشاره به اینکه در چهار سال اخیر ۲۰۰ روستا صاحب نعمت گاز شدند، تصریح کرد: عملیات گازرسانی ۸۰ روستای دیگر نیز هم‌اکنون آغاز شده که امیدواریم هفته دولت سال آینده به بهره برداری برسد.

این نماینده مجلس با یادآوری اینکه استان‌های خراسان و فارس بر اساس حکمی در بودجه سال ۱۳۹۸، ظرفیت دریافت تسهیلات از سیستم بانکی را دریافت کردند، گفت: در این راستا شرکت گاز خراسان رضوی ۳۸۶ میلیارد تومان از بانک ملی ایران برای توسعه گازرسانی روستایی دریافت کرد.

وی به توسعه صنایع در خراسان اشاره کرد و با بیان اینکه ۲۵۷ پروژه گازرسانی برای صنایع کوچک، متوسط و بزرگ وجود دارد، افزود: البته بیشتر صنایع بزرگ دارای سیستم گازرسانی هستند و صنایع کوچک و متوسط دارای مشکل هستند که امیدواریم در این رابطه وزارت نفت اقدامات لازم را انجام دهد.

نماینده فریمان و سرخس و بخش‌های احمدآباد و رضویه با یادآوری اینکه ۱۵۰۰ نفر از کارگران کوره‌های آجرپزی فرهادگرد فریمان که کار خود را  به دلیل مسائل زیست محیطی و استفاده مازوت در کوره‌های آجر پزی از دست داده بودند اکنون با برخورداری از نعمت گاز دوباره به کار بازگشتند، تصریح کرد: دعای خیر مردم بدرقه راه همه کسانی است که در این مسیر برای مردم خدمت کردند و زحمت کشیدند.

قاضی‌زاده هاشمی در پایان خواستار عملیاتی شدن پروژه ذخیره سازی گاز سرخس و افزایش جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی در این استان شد.

[ad_2]

Source link

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.