۴ داعشی در روسیه کشته شدند

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

سازمان امنیت فدرال روسیه (ف.اس.ب) روز چهارشنبه اعلام کرد: ماموران سازمان امنیت فدرال روسیه با همکاری وزارت کشور روسیه از یک عمل تروریستی داعش در جمهوری کاباردینو بالکاریا در منطقه قفقاز شمالی روسیه که اعضای کانون مخفی این سازمان برنامه ریزی کرده بود، پیشگیری کردند.

ماموران امنیتی در مخفیگاه این افراد در شهر نالچیک پایتخت جمهوری کاباردینوبالکاریا، بمب آماده و نیز اجزای برای ساخت بمب، تجهیزات مخابراتی و مقادیری سلاح و مهمات یافتند.

در گزارش آمده است: با بازرسی وسایل مخابراتی این افراد معلوم شد که تروریست های داعشی دستور برای اجرای عمل تروریستی و انفجار از خارج از روسیه کسب کرده بودند.

در جریان جستجوی تروریست ها، چهار تن از اعضای این کانون تروریستی داعش، در یک منطقه کوهستانی به نام چگمسکی در جمهوری کاباردینو بالکاریا شناسایی شده و آنان در درگیری با ماموران امنیتی کشته شدند.

در سال‌های اخیر در روسیه دهها عضو و هوادار گروه تروریستی داعش توسط ماموران امنیتی دستگیر یا کشته شدند که برخی از آنان با سرکرده تروریست‌ها در عراق و سوریه ارتباط مستقیم داشتند و از آنها برای اجرای عملیات‌های تروریستی در روسیه دستور می‌گرفتند.

مسلمانان سنی افراطی بزرگترین چالش روسیه در یک دهه اخیر در این کشور به حساب می آیند پیشتر گروه های نژاد پرست اسلاو نیز دردسرهایی برای سرویس امنیتی روسیه ایجاد می کردند که مسکو توانست آنها را متلاشی کند.

[ad_2]

Source link

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.