5 رایج ترین موقعیت هایی که نیاز به Nonparametric تست

[ad_1]

Nonparametric تست مهارت ضروری است که هر مدیر کسب و کار و یا فروشنده که انجام تجزیه و تحلیل آماری باید داشته باشد. آمار البته به طور معمول آموزش تنها پارامتری آمار وجود دارد اما بسیاری از زندگی واقعی داده ها تجزیه و تحلیل موقعیت در کسب و کار که نیاز به nonparametric تجزیه و تحلیل. این مقاله به بررسی 5 رایج ترین موقعیت هایی که نیاز به nonparametric تست در محل پارامتریک تجزیه و تحلیل.

آماری روش یا پارامتری یا nonparametric. پارامتری آزمون های آماری نیاز به مفروضات در مورد جمعیت که از آن نمونه ها کشیده شده است. برای مثال بسیاری از تجزیه و تحلیل داده ها ابزار هایی مانند t-Test, Chi-Square, z تست و آزمون F و بسیاری از انواع فرضیه آزمون نیاز اساسی مردم به طور معمول توزیع شده است. برخی از این ها نیز نیاز به برابر واریانس هر دو جمعیت.

گاهی اوقات این شرایط نمی توان فرض کرد. نمونه هایی از این خواهد بود اگر جمعیت بسیار اریب و یا اگر زمینه توزیع و یا واریانس شد و کاملا ناشناخته است.

Nonparametric ابزار را هیچ فرض در مورد توزیع اساسی جمعیت یا واریانس. بسیاری از این بسیار آسان برای انجام, اما آنها معمولا به عنوان دقیق به عنوان پارامتری روش و تهی فرضیه معمولا دشوار است برای رد هنگامی که با استفاده از یک nonparametric روش.

هنگامی که به استفاده از ناپارامتری

1) مهم ترین استفاده از nonparametric ابزار رخ می دهد که نمونه های گرفته شده از جمعیت هستند که شناخته شده است به طور معمول توزیع شده است. پارامتری روش نیاز است که در تمام زمینه جمعیت به طور معمول توزیع شده است. پارامتری تست تولید خواهد شد پاسخ اشتباه است که نمونه های گرفته شده از غیر به طور معمول توزیع جمعیت. غیر پارامتری تست یک پاسخ برای این وضعیت است.

2) Nonparametric روش های اغلب استفاده می شود به عنوان میانبر برای تعویض پیچیده تر پارامتریک تجزیه و تحلیل. شما می توانید اغلب دریافت پاسخ سریع است که نیاز به کمی محاسبه در حال اجرا توسط nonparametric test.

3) Nonparametric ابزار اغلب استفاده می شود زمانی که داده ها قرار گرفت اما نمی توان اندازه گیری. برای مثال چگونه می توانید تعیین کمیت مصرف کننده رتبه بندی مانند بسیار راضی نسبتا راضی فقط راضی به کمتر راضی ناراضی?

4) استفاده از آمار ناپارامتری اعمال می شود زمانی که وجود دارد بسیاری از نقاط دورافتاده که ممکن است انحراف نتایج. استفاده از آمار ناپارامتری اغلب ارزیابی مادها به جای معنی و بنابراین اگر داده های یک یا دو پرت نتیجه تجزیه و تحلیل نمی کنند.

5) آنها می آیند به خصوص در دستی هنگامی که با غیر عددی داده ها مانند داشتن مشتریان رتبه بندی محصولات و یا ویژگی با توجه به اولویت.

ترین به طور گسترده ای استفاده می شود nonparametric tests عبارتند از:

– ثبت نام آزمون

– Wilcoxon Signed Rank

– Wilcoxon رتبه بندی مجموع

– Mann-Whitney

– آزمون کروسکال-والیس

– ضريب همبستگی اسپيرمن

من وبلاگ شامل مقالات با دستورالعمل های خاص در مورد چگونگی و زمانی که برای انجام هر یک از این nonparametric tests در اکسل. ناپارامتری شاید مفید تر از کلاسیک پارامتری ابزار است که نیاز است که نمونه های کشیده شده از به طور معمول توزیع جمعیت. Nonparametric تست است که به ندرت تدریس در آمار دوره. که بیش از حد بد است به دلیل nonparametric تست اغلب می تواند یک نجات دهنده زندگانی واقعی برای هر کسی است که به تجزیه و تحلیل داده ها به طور منظم.

[ad_2]

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *